Konferencje i Szkolenia – Hotel Imprezy dla Firm

Branże w dobie kryzysu.

biznesZastanawiasz się zapewne czy ten artykuł to nie pomyłka. W dobie kryzysu zahamowała cała gospodarka. Ciężko jest założyć nową firmę, a te już istniejące zaciągają mocno pasa. Istnieją jednak branże, w których właśnie teraz, czyli pomimo kryzysu, opłaca się działać i w które warto inwestować. Poniższa lista prezentuje wybrane gałęzie przemysłu, które odnotowały wzrost w ostatnim czasie. Zapewne wielu z was będzie zaskoczonych.

 

 

 

 

Oto branże, które znalazły się na podium:

  1. branża słodyczy – wzrost sprzedaży czekolady i słodyczy odnotowano w większości Państw Unii Europejskiej oraz w USA.  Jest to bowiem jeden z tych „luksusów” na które możemy sobie pozwolić nawet w okresach recesji.
  2. branże oparte na ekologii – rośnie świadomość i troska konsumentów o środowisko naturalne, zmienił się również styl życia społeczeństwa, które coraz większą wagę przywiązuje do zdrowego odżywiania się.  Dlatego każda branża, która związana jest z ekologią odnotowuje wzrost.  Największy rozwój odnotowano w branży zdrowej żywności oraz ekologicznym budownictwie.
  3.  aplikacje do telefonów i iPhonów – szacuje się, że jest najbardziej dochodowa branża biznesu. Rynek wszelkiego rodzaju gadżetów odnotował bardzo szybki wzrost i nie zapowiada się tutaj na recesje.

Poza podium, na zaszczytnym czwartym miejscu, tradycyjnie już znalazła się branża energetyczna. W tym wypadku wynik nie powinien stanowić zaskoczenie dla nikogo.