Konferencje i Szkolenia – Hotel Imprezy dla Firm

Cechy idealnego szefa – cz.2

Ze względu na spore zainteresowanie poruszonym przez nas tematem postanowiliśmy poświęcić mu jeszcze jeden artykuł. Zdając sobie sprawę, że pierwszym nie byliśmy w stanie wyczerpać tematu pokosiliśmy się o publikację drugiej części „Cech idealnego szefa”. Życzymy milej lektury.

W pierwszej części poruszono zostały tak kluczowe aspekty jak: przywództwo i bycie liderem, dzielenie się wiedzą oraz odpowiedzialność. Pora na kolejne cechy idealnego szefa!

 

Motywowanie

Do zadań szefa należy nie tylko rozdzielanie obowiązków, wydawanie polecań czy egzekwowanie wykonania zadań. Dobry przełożony dba o dobre warunki pracy całego zespołu, motywuje go do działania i poszerzania swoich kompetencji. Dąż do tego aby po Twoi pracownicy po powrocie z urlopu – wakacje z dzieckiem – z przyjemnością wracali do pracy. Niech to nie będzie dla nich jedynie przykra konieczność.  Organizuj dla nich konkursy wyzwalające potencjał jaki w nich drzemie i szkolenia pozwalające zdobyć nową wiedzę.

Komunikacja i stosunki interpersonalne

Traktuj wszystkich jednakowo. Oceniaj sprawiedliwie. Nie bądź zbyt surowy i doceniaj jeśli ktoś sam przyzna się do popełnienia błędu. Nie bądź nadęty i zadufany w sobie. Jednocześnie nie przeginaj w drugą stronę. Pamiętaj, że jesteś ich przełożonym i nie możesz sobie na utratę autorytetu. Dobry szef zawsze bierze udział w imprezach integracyjnych typu firmowa majówka w górach, ale nigdy nie spouchwala się ze swoim zespołem np. przechodząc z wszystkimi na „Ty”.

Rozwijaj się

Dobry szef zdaje sobie sprawę, że nie wie wszystkiego i nie jest chodzącym ideałem. Jest świadomy swoich mocnych i słabych stron. Chcąc być najlepszym dąży do rozwoju poprzez udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Pokazuje, że zawsze można lepiej, bardziej, mocniej. Świeci przykładem!

Zauważyłeś u siebie wszystkie wymienione przez nas cechy? Gratulujemy! Jesteś bardzo rzadkim przykładem idealnego przełożonego! Jeśli nie, głowa do góry. Nie ma ideałów. Należy jednak mocno popracować nad sobą.