Konferencje i Szkolenia – Hotel Imprezy dla Firm

Nurty szkoleniowe.

O szkoleniach mówi się ostatnio coraz więcej. Temat ten porusza zarówno ogólnopolska prasa jak i media. Dlaczego? Szkolenia przestały dotyczyć jedynie wybranych grup zawodowych. Jeszcze 5-10 lat temu najczęściej szkolącymi się grupami byli urzędnicy państwowi, prawnicy i księgowi, którzy ze względu na ciągłe zmiany w przepisach  musieli nieustannie się dokształcać. Aktualnie ok 35% Polaków przyznaje się do wzięcia udziału w przynajmniej jednym szkoleniu rocznie.  Są to ludzie w różnym wieku, z różnym wykształceniem, zajmujący skrajnie różne stanowiska. Firmy szkoleniowe nie mogą więc narzekać na brak klientów. To jest ich czas, który trzeba przyznać potrafią wykorzystać.

Jakie są aktualne nurty szkoleniowe? Firmy szkoleniowe podają, że w dalszym ciągu najlepiej sprzedają się kursy językowe. Zainteresowanie kursami językowymi wynika z chęci zdobycia awansu w firmie lub z chęcią wyjazdu do pracy za garnicę. Drugie miejsce na podium zajęły szkolenia informatyczno-komputerowe. Informatyka to dziedzina, w której zmiany zachodzą najczęściej i są najbardziej spektakularne. Aby pozostać na bieżąco należy się nieustannie doszkalać. Coraz więcej osób planuje lub już założyło własną działalność gospodarczą. Trzecie miejsce na podium zajęły zatem szkolenia niezbędne przy skutecznym założeniu i prowadzeniu firmy. Do tej grupy szkoleń zaliczamy szkolenia z pisania biznes planu, marketingu i zarządzania, finansów i zarządzania strategicznego. Tuż za podium znalazły się szkolenia hobbistyczne. Są to szkolenia, które pozwalają poszerzyć wiedzę na temat zainteresowań. W tej grupie znalazły się szkolenia florystyczne oraz sportowe.

Na temat szkoleń pojawiają się same pozytywne opinie. Polacy są coraz bardziej świadomi konieczności podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i wydają coraz większe pieniądze na poszerzanie i rozwój swoich zainteresowań. Na tle krajów Unii Europejskiej wypadamy naprawdę bardzo dobrze jeśli chodzi o zainteresowanie szkoleniami.