Konferencje i Szkolenia – Hotel Imprezy dla Firm

Pomysł na firmę.

Należysz do najlepszych pracowników w firmie, jesteś doceniany jako specjalista w swojej dziedzinie, ale już od jakiegoś czasu odczuwasz potrzebę pracy na własny rachunek. Pomysł ten chciałbyś wprowadzić w życie. Najlepiej już od jutra… Zastanawiasz się jednak skąd wziąć pomysł na swój własny biznes. W poniższym artykule dowiesz się jak powstają najlepsze idee na biznes.

 

 

 

 

 

To, że postanowiłeś otworzyć własną działalność gospodarczą to jeszcze zdecydowanie za mało by zaistnieć i przetrwać na silnie konkurencyjnym rynku. Do tego potrzeby jest pomysł i mnóstwo czasu. Tak, otwarcie firmy z całą pewnością wiązać będzie się z potrzebą Twojego zaangażowania. Na początku nawet 20 godzin na dobę. Potem nie wiele się zmieni. Nie wierzysz? Zapytaj każdego kto ma własną firmę ile dziennie pracuje. Dowiesz się, że o ile pracownikiem się bywa, najczęściej tylko przez 8 godzin dziennie, to właścicielem jest się cały czas.

Jeśli nie brakuje Ci energii i jesteś w stanie zaangażować się w swoje przedsięwzięcie w pełni musisz teraz wymyślić czym będzie zajmowała się Twoja firma. Podstawowy błąd jaki popełniają początkujący przedsiębiorcy to kierowanie się modą i trendami. Prawda jest jednak taka, że ciężko prowadzi się biznes, jeśli nie jest on powiązany z zainteresowaniami. Nie dość, że wszystkiego będziesz musiał się nauczyć się od podstaw, to może okazać się to dla Ciebie męczarnią. Poza tym moda i trendy rynkowe ulegają ciągłym zmianą. Nie warto więc skupiać się wyłącznie na tym co dyktuje rynek. Usiądź przez chwilę i zastanów się co Ciebie interesuje, co lubisz robić i co sprawia Ci przyjemność. To, że przez 15 lat pracowałeś jako specjalista ds. marketingu i sprzedaży w przykładowym hotelu, niech to będzie np. hotel w górach, nie oznacza wcale, że przechodząc na „swoje” od razu musisz zakładać hotel i nadal sprzedawać noclegi, bo na tym najlepiej się znasz.

Proponujemy Ci inne rozwiązanie. Weź kartkę i długopis do reki. Podziel ją na trzy kolumny. W pierwszej z nich wypisz rzeczy, które robiłeś do tej pory. W drugiej wypisz swoje zainteresowania. W trzeciej to co zawsze chciałeś robić. W tym przypadku nie zastanawiaj się jednak lecz wpisują wszystko co Ci przyjdzie do głowy. Następnie odłóż kartkę i wybierz się na długi spacer. Po powrocie zerknij na nią i sprawdź czy znalazłeś choć jedną pozycję, która znalazła się w trzech kolumnach jednocześnie. Jeśli istnieje coś na czym się znasz, co jest przedmiotem Twoich zainteresowań i jednocześnie zawsze gdzieś tam w podświadomości do tego dążyłeś to to jest właśnie Twój idealny pomysł na firmę! I tak niejeden świetny specjalista ds.marketingu i sprzedaży nadal sprzedaje ofertę na majówka w górach  lub wypady dla singli ale już w swoim własnym biurze podróży.