Konferencje i Szkolenia – Hotel Imprezy dla Firm

Zmiana pracy.

Jeśli zdecydowałeś się w nowym roku na zmianę pracy lub straciłeś wcześniejszą posadę sprawdź nasze wskazówki, które pozwolą Ci uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji bycia bezrobotnym.

  1. Analiza sytuacji – dobrze zastanów się na tym, czy twoja decyzja o zmianie pracy nie jest chwilowym kaprysem i czy zdajesz sobie sprawę z konsekwencji.  Znalezienie idealne pracy nie będzie łatwe. Uważaj żebyś nie wpadł z deszczu pod rynnę. W sytuacji kiedy to firma pożegnała się z tobą daruj sobie ten etap.
  2. Dobre CV – dokonaj aktualizacji swojego CV, a zanim zaczniesz je rozsyłać odśwież je. Jeśli ostatni raz pisałeś CV kilka lat temu sprawdź jak robi się to w sposób profesjonalny dziś. Nie pozwól zostawić się w tyle!
  3. Rozwijaj się – czas pomiędzy rozsyłaniem CV a uczęszczaniem na kolejne rozmowy kwalifikacyjne wykorzystaj efektywnie. Zapisz się na kurs językowy, weź udział w szkoleniu na które do tej pory brakowało ci czasu.
  4. Daj się znaleźć – nawet jeśli to firma zrezygnowała z ciebie to nie jest to powód by zamknąć się w domu. Spotykaj się ze znajomymi, być może któryś z nich wie coś na temat wakatu w swojej firmie. Utwórz swój na portalach biznesowych.

Nie zależnie od tego czy jesteś przygotowany na zmianę pracy nie trać wiary w swoje możliwości i miej przygotowany plan działania. Kiedy zamykają się jedne drzwi otwierają się inne. A jeśli nie możesz wejść drzwiami to wciśnij się oknem :-)